Hobby i Czas wolnyLifestyleUroda

Czym rozjaśnić włosy? Sposoby na rozjaśnienie włosów!

Kobieta z blond włosami

Moda na jasne lub rozjaśnione włosy nie przemija. To sprawia, że wiele kobiet dąży do tego, by ich włosy były zdecydowanie jaśniejsze niż naturalny odcień. Obok takich metod, jak pójście do fryzjera, można jeszcze zdecydować się na bardziej naturalne sposoby. Jakie? W jaki sposób rozjaśnić włosy bez używania farby?

Jakie są sposoby na naturalne rozjaśnienie włosów?

Tak naprawdę możemy znaleźć ich całkiem sporo, a potrzebnych do tego składników jest zazwyczaj aż nadto w naszym własnym domu. Najczęściej wymienia się wśród nich rumianek, cytrynę, ocet winny czy miód. Czasem dodaje się do tego także cynamon. Jak to wszystko działa? Warto przyjrzeć się bliżej każdej z tych metod.

Rozjaśnianie włosów rumiankiem

Dobrze sprawdza się w przypadku naturalnych ciemnych blondynek. Wystarczy zalać kilka torebek herbaty z rumianku wrzątkiem i odczekać aż nieco ostygnie. Tak przygotowany napar stosuje się do płukania świeżo umytych włosów, wcierając w nie płyn. Następnie owija się ręcznikiem i czeka ok. 20 minut, by po tym czasie wypłukać włosy zwykłą wodą. Z racji właściwości przesuszających, rumianek polecany jest osobom o skłonnościach do przetłuszczania się włosów. Takie płukanki nadają ciekawych jasnych refleksów.

Sok z cytryny dla jasnych włosów

Cytrynę można wykorzystać do rozjaśniania włosów niezależnie od ich odcienia. Wystarczy do tego wycisnąć ok 3 duże cytryny (zasada jedna, im dłuższe włosy, tym więcej cytryn, czasem wystarczy jedna, czasem będą to trzy cytryny) i rozcieńczyć razem z wodą. Najlepiej gdyby była zachowana proporcja 1:3. Taką mieszankę należy wcierać w suche włosy, choć można do tego wykorzystać też atomizer po opróżnionej butelce i za jego pomocą pryskać pasma. Należy potem zostawić to na kilka godzin, a potem spłukać. Proces można przyspieszyć, wystawiając włosy na działanie słońca.

Jak rozjaśnić włosy octem winnym?

Można do tego celu użyć albo białego albo czerwonego octu winnego, dodatkowo mogą być też konieczne inne składniki, jak cytryna. Dla ułatwienia można skorzystać także ze specjalnej butelki z rozpylaczem dla lepszego nałożenia mieszkanki. Suche włosy płuczemy octem winnym, by je oczyścić (jeżeli używamy środków do stylizacji), następnie w garnku gotujemy odrobinę wody, a po zagotowaniu dodajemy dwie łyżki octu. Mieszkankę dodaje się na końcu już po umyciu włosów, najlepiej jak już ostygnie. Przepłukujemy nią włosy. W przypadku włosów suchych można spokojnie spryskać je właśnie tą mieszkanką wody, octu z dodatkiem cytryny. Należy zostawić ją na włosach przez kilkanaście minut, a potem spłukać.

Rozjaśnienie włosów z użyciem miodu

O prozdrowotnych właściwościach miodu nie trzeba nikomu przypominać i jak się okazuje, dobrze sprawdza się także do rozjaśniania. Mamy tutaj dwie metody do wykorzystania. Pierwsza z nich to wymieszanie miodu z wodą (mineralną lub przegotowaną, ale ostudzoną) w proporcji 4:1. Taką mieszkankę nakłada się na włosy pędzlem i owija folią aluminiową oraz ręcznikiem, a po godzinie spłukuję i myje włosy szamponem i odżywką. Drugi sposób to połączenie miodu z odżywką, gdzie łyżeczkę łączy się z porcją odżywki i wmasuje w umyte włosy. Należy zostawić to na około godzinę, a potem spłukać.

Jak cynamon rozjaśni włosy?

Najlepiej sprawdza się w przypadku ciemnych włosów, jednak nie ma co liczyć, że z brunetki staniemy się blondynkami. Cynamon jednak nadaje pasmom ciekawych jaśniejszych refleksów i jest w stanie rozjaśnić włosy o jeden ton. Kilka łyżek cynamonu łączy się z wodą w luźną pastę. Można użyć wody mineralnej, albo takiej przegotowanej. Następnie taką mieszankę nakłada się na włosy i zostawia na kilka godzin lub nawet na całą noc (najlepiej owinąć głowę ręcznikiem). Następnie włosy trzeba spłukać, umyć szamponem oraz użyć odżywki.

Żaden z podanych przykładów na rozjaśnienie nie zdziała cudów. Dodatkowo, te naturalne sposoby nie są też długotrwałe i najczęściej takie zabiegi powinno się powtarzać mniej więcej raz w tygodniu. Chcąc trwałych efektów, trzeba byłoby użyć specjalnych środków chemicznych (dostępnych w drogeriach), albo iść do fryzjera.

Udostępnij:

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *