Uroda

Jak konturować twarz? Jak zmienić rysy twarzy makijażem?

Konturowanie twarzy to trick stosowany powszechnie dopiero od jakiegoś czasu, jego tajniki znali wcześniej jedynie profesjonalni wizażyści. Jednak od kiedy przedostał się do mainstreamu, o jego zaletach szeroko wypowiadają się chociażby blogerki modowe. Na czym polega? Jak go wykonać? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Od czego zacząć konturowanie?

Na początku proponujemy zajrzeć do kosmetyczki i sprawdzić, czy znajdują się w niej takie kosmetyki, jak: podkład dostosowany do naturalnego koloru twarzy i szyi, korektor o jaśniejszym odcieniu, róż, bronzer, puder transparentny, gąbka do makijażu oraz pędzel. Następne należy przyjrzeć się uważnie swojej twarzy i określić jej kształt oraz zastanowić się, co chcemy osiągnąć za pomocą konturowania. Efektem, jaki uzyskamy dzięki tej technice może być zarówno wyszczuplenie, jak i zaokrąglenie twarzy, czy też ukrycie niedoskonałości.

Konturowanie twarzy krok po kroku

   1. Podkład i korektor

  Zacznij od pokrycia całej twarzy podkładem w naturalnym odcieniu, następnie zaznacz jaśniejszym korektorem miejsca, które chcesz uwydatnić. W przypadku gdy chcesz uzyskać efekt wyszczuplenia powinien to być środek czoła, grzbiet nosa (bez czubka), łuk kupidyna, koniuszek brody, boki dolnych warg oraz przestrzeń pod oczami (w kształcie trójkąta o bokach wzdłuż dolnej powieki oka i boku nosa).

   2. Bronzer

  Bronzerem zaznaczamy miejsca, które chcemy ukryć, tworząc za jego pomocą cenie. Nakładamy go na boki czoła, koniuszek i boki nosa, linię pod żuchwą oraz w miejscu, gdzie tworzy się załamanie, pod górnymi kościami policzkowymi. Pamiętaj o doborze odpowiednich kolorów, bronzer nie powinien być ciemniejszy więcej niż o dwa tony od podkładu. Ważne jest też, aby był matowy, to znaczy nie zawierał błyszczących np. złotych drobinek.

   3. Blendowanie

  W tym momencie do akcji wkracza gąbka do makijażu. Za jej pomocą rozcieramy nałożone kosmetyki tak, by zmieszały się z podkładem. Następnie utrwalamy makijaż pudrem.

   4. Róż

  To ostatni krok, aby go poprawnie wykonać wciągnij policzki i na wysokości połowy ucha nałóż kosmetyk.

Jak nauczyć się konturowania twarzy?

Opisana metoda jest najprostszą do wykonania tego typu makijażu. Warto poszukać filmów instruktażowych lub zdjęć obrazujących ją krok po kroku. Początkowo może zajmować sporo czasu, jednak wraz z nabieraniem wprawy na pewno będzie ci szło coraz szybciej. Aby uzyskać wymarzony efekt musisz spojrzeć na siebie krytycznym okiem i zastanowić się, co w swoim wyglądzie chcesz zmienić. Niektóre kosmetyczki radzą, aby zacząć od makijażu oczu, aby potem nie zniszczyć efektu konturowania twarzy.

Ze względu na to, że metoda ta stała się niesamowicie popularna, co jakiś czas można się natknąć na kolejne kosmetyczne nowinki z nią związane. W drogeriach pojawia się coraz więcej kosmetyków przeznaczonych specjalnie do konturowania twarzy. Wybór jest naprawdę szeroki, więc każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Jeśli macie wątpliwości co do tego, czy ta technika jest odpowiednia dla was, poproście o radę kosmetyczkę.

Udostępnij:

1 comment

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *