LifestyleModa

Co ubrać, mając szerokie biodra? Modne porady dla pań każdym typie figury!

Ładna kobieta

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i jest to jak najbardziej możliwe, jeżeli wiemy w co się ubrać, aby zakryć swoje mankamenty i uwydatnić pozytywne cechy naszego ciała. Problem ten ma wiele kobiet niezależnie o różnych typach figury, charakteryzujące się różnymi mankamentami. W tym artykule zastanowimy się nad tym, co powinno się ubierać, gdy mamy szerokie biodra.

Jak ubierać się mając szerokie biodra?

Jeżeli dysponujemy dość szerokimi biodrami i sporą pupą, najczęstszym naszym problemem jest zakup ubrań w sklepie. Dzieje się tak, ponieważ większość z nich tworzona jest na kobiety o bardziej chłopięcej figurze, choć nie zawsze. Mając taką figurę, która zwana jest także figurą gruszki (szerokie biodra i pupa, węższa talia i ramiona), trzeba wiedzieć, jak wybierać ciuchy, by tuszować ten, dla niektórych, bardzo pozytywny aspekt naszego ciała. Warto znać zasady, którymi powinno się kierować już na etapie wybierania ubrań w sklepie.

warto przeczytać:  Jaka sukienka na randkę?

Jakie fasony spodni dla figury gruszki?

W przypadku spodni powinniśmy zwrócić uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze będzie to wysokość stanu. Jeżeli chodzi o kobiety figury gruszki, powinny one wybierać przede wszystkim spodnie z wysokim stanem. W ten sposób linia naszej talii podnosi się, a same biodra optycznie się zwężają. Dotyczy to zresztą nie tylko spodni, ale i sukienek oraz spódniczek. Wysoki stan jest dla nas w tym przypadku najlepsza opcją.

Po drugie dobrze sprawdzają się również spodnie z szerokimi nogawkami, niekoniecznie dzwony, choć i te ostatnio wróciły do łask. Zdecydowanie powinno się unikać rurek, które będą zwyczajnie niewygodne, do tego trudne do założenia w pasie. Poza tym takie spodnie ściśle przylegają do ciała, a tym samym dokładnie uwydatniają wszystko to, co chcielibyśmy ukryć.

Jeżeli chodzi o materiały, zdecydowanie lepiej sprawdzają się miękkie i lejące się tkaniny. Zatuszują nie tylko kilka zbędnych kilo oraz nadmiar centymetrów w biodrach, ale też ukryją zbyt masywne uda.

Kobieta w czerwonej sukience w kropki

Jaka sukienka dla figury gruszki?

Zostało wspomniane już, że wysoki stan będzie najlepszy dla kobiet z figurą gruszki. Warto jeszcze dodać, że w przypadku sukienek ważne jest także odpowiednie dopasowanie, nie tylko w pasie ale i długości. Najlepiej sprawdzają się sukienki midi oraz maxi. Przy mini trzeba uważać i jeżeli chcemy się zdecydować na taki fason, należy dodatkowo podkreślić talię paskiem

warto przeczytać:  Jaki fason bluzki do jakiej figury?

Mogą się tutaj sprawdzić przede wszystkim sukienki kopertowe, głównie ze względu na swój specyficzny krój. Dzięki nim, cała uwaga skupia się na górnej części ciała, podkreślając ich walory, jednocześnie tuszując szersze biodra. Doskonale do tego nadają się także sukienki asymetryczne.

świetnym rozwiązaniem są także wszelkie spódnice z plisami i marszczeniami, a dzięki pionowym pasom dodatkowo optycznie wysmukli się sylwetkę.

Co ubierać na górną część ciała?

Skupiliśmy się na dolnych partiach, ale górne także nie pozostają bez znaczenia. Przede wszystkim istotne jest, by dobierając strój, pamiętać o jednej zasadzie: górna część ciała powinna równoważyć dolną. Na co więc powinno się zwrócić uwagę, by było to z korzyścią dla wizerunku?

Jeżeli chcemy skupić uwagę na górnych partiach, dobrze jest wybierać bluzki i koszule z dużymi deseniami. Doskonale sprawdzą się również koszule z dużą ilością zmarszczeń i zdobień, dzięki czemu wyrówna się optycznie proporcje między klatką piersiową a biodrami. Jeżeli chodzi o kolory, zasada jest prosta: jasna góra, ciemny dół, z racji tego, że ciemne kolory są wysmuklające, jasna góra z kolei sprawi, że różnica między jednym a drugim będzie w równowadze.

warto przeczytać:  Sukienki koktajlowe na wesele - jak wybrać aby dobrze wyglądać w kościele i na sali weselnej?
Udostępnij:

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *