LifestyleUroda

Czy powiększanie piersi jest bezpieczne?

Piersi, powiększenei biustu

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z rozmiaru i kształtu swoich piersi. Jeśli uważasz, że Twój biust jest za małe, możesz zdecydować się na zabieg powiększania go. Czy jednak tego typu operacja piersi jest bezpieczna? I jak wybrać odpowiednią klinikę do tego zabiegu?

Kiedy zdecydować się na powiększenie piersi?

Powiększanie piersi to zabieg, który wiąże się z ingerencją w naturalną tkankę biustu. Do lat 90. przy zabiegu powiększania piersi stosowano silikonowe implanty, które wszywano pod skórę, jednak wkrótce amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zakazała ich stosowania, z uwagi na możliwość wystąpienia powikłań po operacyjnych, ryzyka nowotworów czy chorób autoimmunologicznych. W toku badań nie potwierdzono jednak tych doniesień – niemniej na ten moment kliniki nie stosują implantów wypełnionych silikonem, a żelem od dwóch producentów.

Jeśli wybierzesz zaufaną klinikę, powiększenie piersi może być dobrym pomysłem. Kobiety z niewielkimi piersiami czują się często mniej atrakcyjne. Jeśli uważasz, że dzięki powiększeniu piersi poczujesz się lepiej, warto zastanowić się nad zabiegiem.

Jak dobrze wybrać klinikę do operacji powiększenia piersi?

Odpowiednio dobrana klinika, w której powiększa się piersi, musi przede wszystkim budzić zaufanie, dobrym pomysłem może być powiększanie piersi w clinicforyou.pl. Pracują w niej profesjonaliści, którzy dostępni są dla klienta 24 godziny na dobę.

Zaleca się, aby przed decyzją o powiększeniu piersi spędzić trochę czasu na konsultacjach i rozmowach z lekarzem. Jest też niezwykle istotne, aby nie ukrywać przed specjalistą żadnych informacji o stanie swojego zdrowia, oraz zaufać mu w kwestiach doboru rozmiaru implantów do sylwetki czy kondycji organizmu. Kliniki oferują bardzo często wizualizację efektów po operacji piersi, która jest miarodajna i pozwoli klientce zdecydować się na zabieg.

Jakie są możliwe powikłania po powiększeniu piersi?

W kontekście zdrowia dużo mówiło się o implantach silikonowych. Spektakularne przypadki, gdy implant w piersi eksplodował na skutek ciśnienia na pokładzie samolotu, są rzadkie, jednak spowodowało to, że wiele kobiet przestało ufać tego rodzaju implantom. Niewątpliwie implanty wypełnione żelem są bezpieczniejsze.

Dzisiejsza technologia poszła do przodu i implanty stosowane do zabiegu powiększenia piersi wykonane są z materiałów, które nie wchodzą w reakcję z organizmem. Zawsze jednak istnieje niewielkie ryzyko, które może polegać m.in. na pęknięciu implantów i dostaniu się żelu go organizmu. Według danych może to skutkować wspomnianymi już zaburzeniami autoimmunologicznymi, wystąpieniem zespołu Sjogrena, czy reumatoidalnego zapalenia stawów – jednak choroby te występują w przypadku implantów stricte silikonowych. Wątpliwości nie ulega natomiast fakt, że z wszelkimi pytaniami należy udać się do specjalisty lub lekarza prowadzącego – osoba z doświadczeniem udzieli zainteresowanej pacjentce wszelkich potrzebnych informacji.

Udostępnij:

3 comments

 1. Luiza 9 września, 2021 at 08:49 Odpowiedz

  Z jednej strony efekty takich operacji robią wrażenie, a z drugiej myśl o rekonwalescencji skutecznie zniechęca. Jestem w stanie wyobrazić sobie ten ból i ogólny dyskomfort po takiej operacji i myślę, że nie zdecydowałabym się na coś takiego.

 2. Trusia 2 listopada, 2021 at 13:54 Odpowiedz

  Ostatnio oglądałam program, w którym była pokazana kobieta posiadająca implanty piersi. Leciała samolotem i jej po prostu pękły, ponieważ ciśnienie było zbyt wysokie. 🙁

  • Ariel 7 listopada, 2022 at 13:00 Odpowiedz

   Cooo, to tak może się zdarzyć?! Okropne… Ja na szczęście nigdy nie myślałam poważnie nad powiększaniem piersi, ale teraz to mnie skutecznie zniechęciłaś….

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *