Uczucia i Związki

Szukasz udanego związku? Co robić, aby związek był udany?

Mężczyzna i kobieta

Każdy związek jest inny, żaden jednak nie jest idealny, co nie zmienia faktu, że niezależnie od pojawiających się sytuacji życiowych, może być całkiem udany. Oczywiście, aby tak było, trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach, które pomogą nam na co dzień w budowaniu relacji z naszym partnerem lub partnerką.

Jak stworzyć udany związek?

W dzisiejszych czasach stworzenie udanego i dobrze funkcjonującego związku może wydawać się rzeczą trudną, zwłaszcza patrząc na to, jak wiele jest rozstań i to na różnych etapach tworzonej relacji. Trzeba jednak pamiętać o jednej ważnej kwestii – aby rzeczywiście móc wieść życie wspólnie i nawet w sytuacjach trudnych móc na siebie liczyć, potrzebna jest dobra wola i staranie obu stron. Jak mieć udany związek podpowiada strona polowki.pl, gdzie publikowane są porady na temat miłości i relacji między partnerami. O czym warto więc pamiętać?

Rozmowa sposobem na udany związek

Fochy, ciche dni, problemy różnego rodzaju, czasami ciężkie sytuacje, stres, strach – wszystko to często się w nas kotłuje i dlatego tym bardziej trzeba o tym rozmawiać. Dzięki temu jeszcze lepiej się poznajemy, a co więcej jesteśmy w stanie wypracować odpowiednie zachowania i znaleźć rozwiązanie dla problemu. Komunikacja to podstawa, bez niej partnerzy zaczynają się od siebie powoli oddalać, ponieważ przestają funkcjonować w jednym świecie, a tworzą dwa odrębne. Trzeba nie tylko umieć umówić, ale też umiejętnie słuchać. Znając swoje uczucia, wątpliwości, plany i marzenia łatwiej będzie nam się dogadać, a także pomoże nam w zrozumieniu postawy drugiej strony oraz rozwieje nasze wątpliwości względem stanu emocjonalnego partnera czy partnerki.

Szacunek i lojalność podstawą zdrowej relacji

Będąc z drugą osobą, poznajemy ją niemal na wylot włącznie z licznymi sekretami i ciekawostkami. Wszystko, co dzieje się między wami, pozostaje między wami, jeżeli zaczniemy dopuszczać do życia osobistego osoby postronne i mówić im o wszystkim, może to łatwo doprowadzić do rozpadu związku. Jesteście partnerami, co za tym idzie, idziecie razem i działacie razem – nagadywanie na siebie wzajemnie, wytykanie błędów czy negowanie zdania ukochanego publicznie sprawi, że po prostu przestaniecie sobie ufać. Wzajemny szacunek i lojalność to podstawa, ich zaprzepaszczenie prędzej czy później zniszczy więź.

Kobieta i mężczyzna razem

Romantyzm w związku

Na początku każda relacja wygląda podobnie – jest fascynacja, podniecenie, radość i wiele entuzjazmu. Są kwiaty, randki, spotkania, prezenty i czułe słówka. Z czasem wkracza rutyna i nagle wszystko znika – pojawia się nuda, która potrafi zniszczyć każdy związek. Niezależnie od tego, jak długo jesteśmy w naszej relacji, nie zapominajmy o romantyzmie, nawet po ślubie, a zwłaszcza wtedy! Partnerzy zawsze powinni okazywać sobie czułość, która może przybierać różne formy, a z czasem tylko ewoluują. Zrobienie ulubionego posiłku, czułe pogłaskanie po policzku, pocałunek na do widzenia, zaproszenia na randki czy tak trywialna rzecz jak kwiaty od czasu do czasu mogą naprawdę zdziałać. Wzajemna fascynacja może ponownie odżyć – i kobieta i mężczyzna muszą się tylko o to postarać. Dbanie o siebie, nawet poprzez drobiazgi może dużo zdziałać.

Dbanie o bliskość

Nie chodzi tutaj tylko o seks, ale też o drobne codzienne czułości – delikatny dotyk na policzku, pogładzenie pleców, przytulanie się. Bliskość fizyczna, także o charakterze nieerotycznym jest ważna na co dzień. Dzięki temu więź się pogłębia, bo ma się poczucie bycia chcianym i kochanym. Zresztą nie tylko kontakt fizyczny, ale i wzrokowy jest ważny, one w końcu się zwierciadłami duszy. Oczywiście seks też będzie tu istotny, czasem przyda się także urozmaicić wspólne igraszki, na nowo zacząć się poznawać, zapobiegając rutynie.

Spędzanie czasu razem i osobno

Będąc w związku, dzielimy nasze życie na to, co jest wspólne i na to, co jest osobne. Dobrze o tym pamiętać i to pielęgnować. Znajdować czas na wspólne wypady, realizowanie planów i marzeń, ale dbać także o to, co jest tylko nasze – hobby, pasje, zainteresowania. Bycie ciągle razem na dłuższą metę może być męczące, a odrobina samotności może tylko pobudzić tęsknotę o podkręcić atrakcyjność. Oczywiście – wszystko z umiarem i w odpowiednich dawkach.

Udostępnij:

1 comment

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *