Hobby i Czas wolnyLifestyle

Wakacje nad morzem – co ze sobą zabrać jadąc nad morze?

Okulary na piasku i napis lato

Wakacje to okres wyjazdów, a jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest wypad nad morze czy to polskie, czy to zagraniczne. Zanim jednak udamy się na plażę, warto jest zastanowić się, co trzeba przy tym ze sobą zabrać. Jakie rzeczy będą niezbędne nad morzem?

Jak spakować się na wakacje?

Warto zacząć od początku. Jadąc gdziekolwiek trzeba zrobić dokładna listę tego, co powinniśmy zabrać, jednocześnie biorąc pod uwagę własne możliwości dźwigania bagaży. To jest jakie mamy torby i czym jedziemy – samochodem czy pociągiem/autobusem, a może lecimy samolotem. Każda z tych opcji sprawia, ze nasze pakowanie się będzie wyglądało nieco inaczej.

Inna sprawa, to wziąć pod uwagę pogodę i to nie tylko tę aktualną, piękną, ale i inne warunki atmosferyczne, które mogą się pojawić. Poza tym wypad nad morze to nie tylko przebywanie na plaży. Tak więc każde pakowanie to przede wszystkim zastanowienie się nad tym, co wziąć, co się przyda i co będzie nam po prostu niezbędne.

Co zabrać ze sobą na wyjazd?

Można byłoby tutaj dodać jeszcze frazę „nad morze”, ale chodzi raczej o ogólną zasadę, co zawsze powinno się zabierać niezależnie od tego, gdzie się wybieramy. Co więc należałoby wziąć jadąc na wakacje? Oprócz bielizny, standardowo będą potrzebne bluzki i koszulki, także z długim rękawem. Przydać może się bluza czy sweter na chłodniejsze dni i wieczory. Dżinsy, spodenki czy szorty także się przydają, tak samo piżama. Do ubrań można dodać jeszcze czapkę czy kapelusz, także buty – zarówno pełne, jak adidasy, jak również sandały czy baleriny oraz klapki.

O podstawowych rzeczach jak kosmetyki chyba nie trzeba przypominać. Szczoteczki, żele, mydła, czy minimum kosmetyków do makijażu to standard. Cała reszta to już według uznania i potrzeby.

Kobieta leżąca na plaży

Co spakować na plażę?

Czyli, co ze sobą zabrać, gdy planujemy przebywać nad morzem na samej plaży. Na pewno konieczny będzie strój kąpielowy – taki, w którym będziemy się dobrze czuć i będzie wygodny. Dalej potrzebne będą także ręczniki plażowe, co najmniej 2. Nie można też zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych i może jakiś sprzętach do pływania (rurki, okulary, maska czy czepek).

Trzeba też pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed słońcem! Kremy z filtrem, balsamy do ciała czy spraye chłodzące to podstawa. Powinno się chronić swoją skórę zarówno w trakcie opalania, jak i po opalaniu.

Co zabrać nad morze jadąc z dziećmi?

Jeżeli wybieramy się nad morze całą rodziną i jeszcze z dziećmi, trzeba rzecz jasna podczas pakowania wziąć pod uwagę i ich potrzeby. Oprócz rzecz jasna ubrań, strojów kąpielowych i ochrony przeciwsłonecznej mogą przydać się różne zabawki plażowe, aby dzieci mogły miło spędzać czas nad morze. Gry planszowe, piłki, dmuchane materace, frisbee czy zestaw wiaderek do piasku, zawsze mogą się przydać.

Wyjeżdżając nad morze trzeba pamiętać o bezpieczeństwie

Słońce, plaża, szumiące morze… taka atmosfera może sprawić, że poczujemy się pewnie i bezpiecznie, ale nic bardziej mylnego. Zawsze trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo, niezależnie od tego czy będziemy się kąpać w promieniach słońca czy w morskiej wodzie. Oparzenia słoneczne, odwodnienie czy ryzyko utonięcia zawsze istnieją. Jeżeli więc chcemy spędzić wakacje szczęśliwie, należy zawczasu pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i innych.

Udostępnij:

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *