Dom

Kiedy sprawdzają się podstawki z kamienia? Zalety podstawek z kamienia

Podstawka kamienna pod głośnik

We wnętrzach, które urządzone są jednocześnie w elegancki i funkcjonalny sposób, często dominuje naturalny kamień. Coraz większą popularnością cieszą się też granitowe podstawki, które znajdują szereg zastosowań w domu.

Zastosowanie i zalety podstawek z kamienia

Podstawki z kamienia, choć wyglądają niepozornie, posiadają wiele zastosowań i zalet. Stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale również użytkowy, o czym jeszcze napiszemy.

Najczęściej wykonane są z granitu lub z marmuru, a to, jaki kamień został użyty do ich produkcji zależy w dużej mierze od przeznaczenia. A jakie są ich zalety?

Przede wszystkim prezentują się elegancko, często nadają wnętrzu luksusowego charakteru – szczególnie jeśli pomieszczenie wyposażono w inne, kamienne meble, takie jak stoliki marmurowe. Ponadto cechują się bardzo dużą wytrzymałością i trwałością – nie jest to zakup na kilka, lecz na kilkadziesiąt lat. Oczywiście, w zależności od rodzaju kamienia, z jakiego zostały wykonane, mogą wymagać odpowiedniej pielęgnacji. Lecz producenci podstawek kamiennych, tacy jak artigiano.pl/5-podstawki-z-kamienia, doradzają w zakresie wyboru środków konserwujących, nierzadko mają je też w swojej ofercie.

Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Cechują się bardzo dużą stabilnością. Mogą mieć też różne kształty i rozmiary, dopasowane do naszych potrzeb. A ile kosztują? To już zależy od ich rodzaju. Orientacyjne widełki cenowe podamy w poniższych przykładach.

Kamienne podstawki pod głośniki

Kamienne podstawki od dawna wykorzystywane są pod kolumny głośnikowe. Dlaczego? Pomijając już fakt, że wyglądają estetycznie, stabilizują głośniki oraz wzmacniają głębię dźwięku.

Jest to możliwe dzięki temu, że granit nadaje charakteru basowi, który wydobywa się z kolumn. I tak wydając kilkadziesiąt złotych można znacznie poprawić jakość dźwięku, bez konieczności dokupowania dodatkowych, kosztownych sprzętów muzycznych.

Co więcej, kamienne podstawki minimalizują występowanie wszelkich drgań, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć odbiór muzyki.

Ze względu na to, że podstawki mogą być produkowane w różnych rozmiarach, można dostosować je do wielkości głośników. Ich ceny zaczynają się od ok. 80 zł, rzadko przekraczają 300 zł, choć te droższe modele dotyczą dużych podstawek.

Granitowe podstawki pod figury, rzeźby

Jeśli kolekcjonujemy dzieła sztuki lub inne, wartościowe obiekty, zwykle chcemy je w odpowiedni sposób wyeksponować. I do tego służą kamienne podstawki, które mogą być wykorzystane również jako postumenty. Choć najczęściej można spotkać je w galeriach, muzach i domach kultury, to równie chętnie kupowane są przez osoby prywatne.

Tak jak podstawki pod głośniki, cechują się bardzo dużą stabilnością i odpornością na obciążenia. Zwykle kosztują od 40 zł do 100 zł, aczkolwiek niektórzy producenci umożliwiają wykonanie podstawek na indywidualne zamówienie.

Jak widać, podstawki kamienne mogą pełnić funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również praktyczną. Ponadto ze względu na ich stosunkowo niskie ceny, mogą znaleźć się w domu każdego z nas, poprawiając tym samym jakość dźwięku czy w odpowiedni sposób eksponując obiekty kolekcjonerskie.

Udostępnij:

1 comment

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *