LifestyleModa

Jaka sukienka na wesele dla druhny? Pomagamy wybrać kreację

Panna młoda i druhny

Druhna to szczególna postać, która musi się w szczególny sposób przygotować na ślub i wesele. Odpowiedni strój to podstawa i musi się on wyróżniać na tle pozostałych gości. Kim właściwie jest druhna, jakie jest jej zadanie? Jaka kreacja będzie dla niej najlepsza?

Kim jest druhna?

Druhny to kobiety, które znajdują się w najbliższym kręgu rodziny lub znajomości panny młodej. Ich zadaniem jest pomoc przy organizacji ślubu i wesela, ich przebiegu, a także wszystkich detali z tym związanych. Za granicą zazwyczaj druhen jest wiele, w Polsce zwyczaj ten nie należy do najpopularniejszych, choć zaczyna się to zmieniać. Najczęściej druhna jest jedna i utożsamiana jest ze świadkową, choć nie zawsze. Pod wieloma względami, definicja ta jest dosyć szeroka – niektórzy uważają, że świadkowa i druhna to dwie różne role na weselu, a co za tym idzie, dwie różne osoby. Nie zmienia to jednak faktu, że pełniąc tak ważną rolę, należy odpowiednio się zaprezentować.

Jak wybrać sukienkę na wesele dla druhny?

Druhna z pewnością nie może wyglądać jak zwykły gość weselny, co za tym idzie, powinna założyć kreację wyjątkową i wyróżniającą ją z tłumu. Podstawą będzie tutaj wybór właściwej sukni lub sukienki, która jednocześnie wpasuje się w kreację panny młodej. Nie jest to proste zadanie, zwłaszcza że kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, jest sporo. Sukienkę na wesele dla druhny łatwiej wybrać z pomocą poradników, gdzie w prosty sposób można dowiedzieć się, na co zwracać uwagę. Zanim więc wybierze się konkretną kreację, najlepiej zorientować się w tym, jakie aspekty będą najważniejsze.

warto przeczytać:  Jak krój sukienki dla jakiego typu sylwetki?

Jaka powinna być sukienka na wesele dla druhny?

Należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, pierwszą z nich jest długość sukienki. Możemy wybrać albo taką do samej ziemi, czym charakteryzują się zazwyczaj suknie wieczorowe, albo taką długości midi. Należy przy tym kierować się naszym poczuciem komfortu oraz rzecz jasna przyzwoitością, ponieważ zbyt krótka sukienka nie będzie tutaj pasowała.

Panna młoda i druhny

Jaki kolor sukienki na wesele dla druhny?

Kolor sukienki na wesele, zwłaszcza dla druhny to też szeroko poruszany temat. O ile jest tu całkiem spora dowolność, o tyle jest kilka barw, których zdecydowanie powinno się unikać. Chodzi tutaj przede wszystkim o biel, czerń oraz silnie krzykliwe neonowe kolory, a także czerwień. Najlepiej sprawdzają się tutaj pastelowe kolory – róże, szarości, błękity, zielenie, ale nieco wyrazistsze barwy też są dopuszczalne. Ważne jednak, by pamiętać, że to panna młoda ma przykuwać wzrok, a nie druhna.

Jaki krój sukienki na wesele dla druhny?

Kolejną kwestią do przedyskutowania będzie także krój sukienki. Ważne by odpowiadał motywowi przewodniemu wesela, a także był podobny do sukni ślubnej panny młodej. Z uniwersalnych wyborów, najbardziej sprawdzają się sukienki zwiewne, a także rozkloszowane, a w przypadku kreacji długich z rozcięciem na udzie. Modele kreacji zdecydowanie powinno się dostosować do okazji i stylu, w jakim urządzone jest przyjęcie, a także by były one maksymalnie wygodne.

warto przeczytać:  Sukienki koktajlowe na wesele - jak wybrać aby dobrze wyglądać w kościele i na sali weselnej?

Często zaleca się, by wybór sukienki dla druhny konsultować z panną młodą, nie jest to jednak tradycyjny zwyczaj. Chodzi przede wszystkim o to, by każda z pań czuła się pewnie i jednocześnie by zadbać o to, aby druhna nie przyćmiła swoim wyglądem przyszłej mężatki.

Udostępnij:

1 comment

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *