Hobby i Czas wolnyLifestyleUczucia i Związki

Wynajem samochodu do ślubu z wypożyczalni aut – co trzeba wiedzieć?

para młoda przy aucie

Narzeczeni podczas organizacji ślubu i wesela stoją przed koniecznością załatwiania wielu różnych spraw. Jedną z nich jest kwestia samochodu. Trzeba zdecydować się, jakim autem pojedzie się do ślubu i skąd się je weźmie.

Jaki samochód wybrać do ślubu?

Jeśli chodzi o auto do ślubu to jest kilka możliwości. Można pojechać limuzyną, samochodem zabytkowym, karocą, bryczką lub nowoczesnym, luksusowym lub sportowym pojazdem. Bywa tak, że przyszła para młoda decyduje się na jazdę własnym autem lub na pożyczenie od bliskich lub znajomych. Jednak większość stawia na wynajem samochodu do ślubu.

A jakie auto wybrać? Należy pamiętać, że model samochodu do ślubu powinien pasować do pary młodej, jej wymagań, ale i charakteru uroczystości. To chyba oczywiste, że w przypadku ślubu i wesela w rustykalnym stylu 9-metrowa limuzyna nie będzie dobrym wyborem.

Nie każdy widzi się w bryczce czy dorożce, samochód retro może okazać się za mały (tak, stare auta mają bardzo ciasne wnętrza, wejście do nich wysokich osób, jak i panny młodej w obszernej sukience może być trudne) oraz nie posiadają klimatyzacji, tak jak i nie zawsze samochód sportowy będzie pasował do państwa młodych. Kompromisem jest postawienie na luksusowy pojazd. Takie osobowe auta, ale z wyższej półki, będą pasowały praktycznie do każdej uroczystości. A skąd je wziąć?

warto przeczytać:  Jaka sukienka na wesele dla druhny? Pomagamy wybrać kreację

Wynajem auta do ślubu

Oczywistym jest, że limuzyny i samochody retro do ślubu wynajmują osoby prywatne lub firmy, które są w ich posiadaniu i przeznaczają je specjalnie na taką okoliczność. A co z autami luksusowych marek? Te posiada wielu z nas, ale nie zawsze jest możliwość pożyczenia. Z wielu względów czasem lepiej nawet nie ma co na to liczyć, bo może się okazać to niemożliwe.

Przecież niejedna wypożyczalnia aut oferuje luksusowe samochody idealne na ślub (www.Wypozyczalnia-Aut24.pl), więc zdecydowanie lepiej jest podpisać umowę o wynajem z firmą, niż dogadywać się z osobą prywatną. Zwłaszcza, że różne wypadki się zdarzają i to, że ktoś z bliskich dzisiaj ma jakiś samochód, nie oznacza, że będzie w jego posiadaniu w dniu ślubu za pół roku. Samochody retro to jednak wiekowe pojazdy i zdarzają się ich usterki. W przypadku wypożyczalni aut ma się pewność, że jak nie taki, to znajdzie się inny samochód, którym będzie można pojechać do ślubu. Warto jednak sprawdzić, co trzeba wiedzieć, gdy wynajmuje się auto w ten sposób.

warto przeczytać:  Jaki fason bluzki do jakiej figury?

Wynajem samochodu do ślubu z wypożyczalni aut – co trzeba widzieć?

Przede wszystkim istotne jest to, by dokonać rezerwacji na wybrany pojazd, a także zaznaczyć w umowie, jaki dopuszczalny jest samochód zastępczy. Dzięki temu ma się pewność, że wymarzonego auta nikt tego dnia nie zabierze, a jeśli z jakichś powodów nie będzie mógł ruszyć w trasę – będzie opcja awaryjna i to nie małe miejskie auto, ale równie luksusowy model. Taka rezerwacja wiąże się z podpisaniem umowy. To plus nie tylko dla wypożyczalni, ale i dla pary młodej, czy przede wszystkim dla niej. Płacąc zaliczkę ma się pewność, że usługa zostanie wykonana zgodnie z planem.

Co więcej, wypożyczając samochód w wypożyczalni, otrzymuje się pojazd umyty. Bywa tak, że dodatkowo może być udekorowany, posiadać napis „Para Młoda”, ale to nie wszystko. Bardzo często jest również możliwość wynajęcia samochodu do ślubu z kierowcą. Nie trzeba się wówczas martwić, kto ma prowadzić auto. Kierowcy ubrani są elegancko, dodając rangi całemu przedsięwzięciu.

Udostępnij:

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *