Hobby i Czas wolnyLifestyleZdrowie i Fitness

Prywatne lekcje narciarskie – jak się przygotować?

Kobiety na nartach

Jeżeli chodzi o popularność jazdy na nartach, ta z roku na rok rośnie coraz bardziej. Przybywa narciarzy, jak również rozwija się cała infrastruktura narciarska, tym samym każdy amator stoków, ma w czym wybierać. Co jednak, gdy planujemy swój pierwszy wypad w góry właśnie w celu nauki jazdy na nartach i zamierzamy wziąć prywatne lekcje? Jak się do tego przygotować?

Gdzie prywatne lekcje narciarskie?

Obecnie możliwości nauki jazdy na nartach mamy dosyć szerokie. W Polsce nie brakuje kurortów z ośrodkami nauki jazdy, które dedykowane są dla każdego – dzieci, młodzieży, dorosłych, do lekcji indywidualnych oraz grupowych. Wystarczy poszukać, by się w tym rozeznać. W ten sposób można odbyć prywatne lekcje narciarskie w Beskid Sport Arena w Szczyrku i rozpocząć swoją przygodę z nartami pod okiem specjalistów. Rzecz jasna możliwości nauki mamy znacznie więcej i podobnych ośrodków jest wiele. Najlepiej wziąć pod uwagę takie kwestie jak okolica, ilość turystów, możliwość wypożyczenia sprzętu, a także ceny.

Jaki strój na jazdę na nartach?

Gdy już wiemy, gdzie chcemy udać się na naukę jazdy na nartach, mamy umówionego instruktora i wolny czas, przechodzimy do kwestii przygotowań do wyjazdu. Podstawą będzie tutaj odpowiedni strój. Dobrze dobrana kurtka narciarska, spodnie i buty, które nie tylko zapewnią nam komfort jazdy, ale zabezpieczą w razie upadku. Dodatkowo konieczne będzie skompletowanie także innych części garderoby – bielizny termoaktywnej, ciepłego swetra, skarpet narciarskich i rękawic. Do tego należy doliczyć też kask i gogle, choć zarówno je, jak i same narty i kijki można wypożyczyć. Tak wyposażeni będziemy mogli wyruszyć na stok.

Narty, kijki i buty narciarskie

Jakie akcesoria przydatne na stoku?

Większość przydatnych na stoku rzeczy została już wymieniona. Istotne są nawet tak drobne na pozór akcesoria, jak skarpetki czy gogle. Warto jest też zaopatrzyć się w chustę lub szalik, na osłonięcie twarzy przed śniegiem i wiatrem i nie zapomnieć o kremie z filtrem. Tak, zgadza się – zimą też jest on potrzebny. Pozwoli on na ochronę skóry przed mrozem, a gdy skończymy szaleństwo na stoku, może się przydać także krem na ból mięśni.

Kupować czy wynajmować sprzęt narciarski?

Na samym początku, gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z narciarstwem, możemy większość rzeczy wypożyczyć. Chodzi tutaj przede wszystkim o takie elementy jak narty, kijki, kaski czy nawet buty narciarskie i gogle. Resztę, czyli strój powinniśmy jednak kupić. Wybierając się na prywatne lekcje, zapewne będzie można wypożyczyć potrzebne akcesoria, a instruktor z pewnością pomoże nam dopasować wszystko pod nasze potrzeby i wyjaśni, na co zwracać uwagę. To dobra wiedza na przyszłość, gdy zdecydujemy się na nabycie własnego sprzętu.

Co dają prywatne lekcje narciarskie?

Przede wszystkim prywatne lekcje narciarskie pozwalają nam na indywidualny kontakt z instruktorem, który całą swoją uwagę poświęci nam. W ten sposób o wiele łatwiej będzie dostosować poziom nauki do naszych umiejętności i sprawności fizycznej, co zapewni nam wygodniejszą formę nabywania doświadczenia. Pozwoli nam to uniknąć błędów początkujących, a fachowa wiedza sprawi, że nasze podstawy jazdy będą właściwe i wyrobimy sobie odpowiednie nawyki. Nawet kilka takich lekcji wystarczy, by w późniejszym czasie szlifować swoje umiejętności już samodzielnie

Udostępnij:

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *