Uroda

Olejek do demakijażu, mleczko czy płyn micelarny? Czym zmywać makijaż twarzy i oczu?

Piekna kobieta na łące

Wieczorne zmywanie makijażu to niezwykle istotny element codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Cera po całym dniu, bez względu na to, czy kobieta preferuje makijaż delikatny, czy mocniejszy, potrzebuje oddechu od wykorzystywanych w tym celu kosmetyków i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do wyboru mamy wiele produktów do demakijażu jednak pojawia się pytanie, który z nich dokładnie oczyszcza skórę twarzy? Poniżej przyjrzymy się poszczególnym kosmetykom do demakijażu.

Olejek do demakijażu

Olejek służy nie tylko do usuwania makijażu, ale również oczyszcza skórę twarzy z zanieczyszczeń oraz sebum, który gromadzi się pod skórą przez cały dzień. Olejek ma z pewnością łagodniejsze działanie niż inne kosmetyki do demakijażu, ponieważ rozpuszcza osadzone na skórze zanieczyszczenia jak kurz i pył oraz zmniejsza ryzyko podrażnień. Olejek do demakijażu nie narusza warstwy lipidowej skóry (ecoandwell.pl), dlatego mogą go bez obaw używać osoby zmagające się z takimi problemami skórnymi jak trądzik, łuszczyca, nadmiernie wysychający naskórek czy nadprodukcja sebum. Nadaje się do cery suchej, tłustej, mieszanej oraz normalnej.

Płyn micelarny

Jest to połączenie oczyszczającego mleczka, odświeżającego toniku oraz dwufazowego płynu do demakijażu oczu. Jest to idealna opcja dla tych kobiet, którym zależy na szybkim usunięciu makijażu, oczyszczeniu skóry oraz jej nawilżeniu. Płyn mieceralny wziął swoją nazwę od zawartych w nim mikroskopijnych kuleczek zwanych micelami. Nie narusza on bariery ochronnej skóry, nie zawiera barwników ani substancji zapachowych. Wybierając dla siebie odpowiedni płyn, należy patrzeć na oznaczenia, dla jakiego typu skóry jest przeznaczony, ponieważ składniki w nim zawarte, mają redukować pracę gruczołów łojowych, które dla danego tupu cery, pracują inaczej. Dostępne są także płyny dla skóry atopowej i alergicznej.

NAturalne olejki do twarzy

Mleczko do demakijażu

Mleczko w przeciwieństwie do płynu mieceralnego ma tłuszczową bazę. Ma to na celu nie tylko usunięcie makijażu, ale również nawilżenie skóry. Jest to dobre rozwiązanie dla osób o wyjątkowo suchej skórze, odwodnionej i skłonnej do podrażnień. Trzeba pamiętać, że mleczko do demakijażu pozostawia na twarzy tzw. tłusty film, który należy zmyć wodą, tonikiem lub żelem do mycia twarzy. Jest to konieczne, aby nie przetłuścić skóry i nie zatkać gruczołów łojowych. Jest to idealne rozwiązanie dla tych Pań, które lubią mocny makijaż i używają wodoodpornych kosmetyków. Mleczko bez problemu poradzi sobie z wodoodpornym tuszem do rzęs oraz innymi kosmetykami o przedłużonej trwałości.

 

Pozostałe produkty do demakijażu

Oprócz wymieniony powyżej kosmetyków, do usuwania makijażu można używać także różnego rodzaju pianek, chusteczek, ściereczek wielorazowych, żelów czy sztyftów. Również przy ich wyborze, należy zwracać uwagę na to, dla jakiego typu cery zostały przeznaczone. Chusteczki do demakijażu świetnie nadają się do zabrania w podróż, ponieważ zajmują mało miejsca i nie trzeba korzystać dodatkowo z wacików czy płatków kosmetycznych. Pianki oraz żelu można użyć do dokładnego umycia twarzy. Piankę należy wmasować w skórę, a potem spłukać wodą. Jednak po użyciu któregokolwiek z tych produktów, należy przemyć twarz stosownym tonikiem dla przywrócenia prawidłowego pH skóry.

Udostępnij:

1 comment

  1. gwiazdka 11 sierpnia, 2022 at 10:49 Odpowiedz

    Piszecie o tym, że mleczko trzeba zmyć. To prawda, ale płyn micelarny też się zmywa, spłukuje, nie można zostawiać go na skórze — to silny detergent, zobaczcie, jak się pieni, nie chcecie z taką chemią iść spać czy wklepywać na nią serum, krem etc. 🙂

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *