DomKulinaria

Chlebaki, proste w przeznaczeniu ale niebanalne w formie, TOP 5

chleb

Właściwe przechowywanie żywności jest ważne z punktu widzenia porządku i organizacji w domu, ale także ma znaczenie dla przedłużenia jej trwałości i zachowania aromatu. Chlebak jest więc niezbędny w każdym domu, by zapewnić świeżość pieczywa. Jakie chlebaki są na topie? Sprawdź!

Jak przechowywać pieczywo?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, jak i gdzie przechowujemy żywność. Zwłaszcza tę o krótkiej przydatności do spożycia. Aby chleb, bułki, bagietki zachowały świeżość i aromat, należy je właściwie przechowywać. Najlepiej nadają się do tego pojemniki, które specjalnie stworzono w tym celu. Przykłady praktycznych chlebaków znajdziemy m.in. w sklepie fabrykaform.pl/pojemniki-na-pieczywo. Które z nich są najlepsze? Jakie sprawdzą się w kuchni?

1. Rustykalny, drewniany pojemnik na chleb

W kuchniach urządzonych w rustykalnym stylu sprawdzi się pojemnik, który wykonany został z drewna. Dzięki zastosowaniu naturalnego materiału nie dość, że wpasuje się w aranżację, to jeszcze będzie bardzo wytrzymały. Wykonano go z solidnego drewna dębowego. Wieko jest jednocześnie deską do krojenia pieczywa. Uroku tak minimalistycznemu chlebakowi dodają skórzane uchwyty.

drewniany chlebak

2. Pojemnik na chleb w stylu skandynawskim

Styl skandynawski stał się niezmiernie popularny w polskich domach. Kuchnie urządzone w tym stylu są minimalistyczne, ale pojawia się w nim również naturalne drewno, które prostym, mało ozdobnym przedmiotom dodają ciepła i uroku. Do kuchni w stylu skandynawskim doskonale pasuje biały chlebak wykonany z melaminy, którego pokrywka jest bambusowa i może być wykorzystana jako deska do krojenia i serwowania przekąsek.

skandynawski chlebak

3. Chlebak retro

Chlebak stylizowany na retro wniesie do kuchni oprócz praktycznych walorów – przechowywania pieczywa – także dekoracyjne. Dzięki niebanalnej formie tego typu pojemnik na chleb stanie się ozdobą. Postawiony na blacie w kuchni przykuje uwagę. Pojemnik wykonany jest ze stali w pastelowym kolorze, ma stylistykę angielską lat 60. i napis „BREAD” wykonany retro czcionką, co nadaje mu wyjątkowego stylu.

retro chlebak

4. Nowoczesny, stalowy, chlebak

Miłośnicy nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz i dodatków, które są surowe w formie, z pewnością docenią chlebak wykonany ze stali nierdzewnej połączonej z tworzywem sztucznym w czarnym kolorze. Otwory zapewniają wentylację, a deska do krojenia jest jednocześnie zamknięciem, które pozwala zaoszczędzić miejsce na blacie.

nowoczesny chlebak

5. Chlebak w kształcie bochenka

Osoby poszukujące niebanalnych dodatków do wnętrz, które są też funkcjonalne, postawić mogą na chlebak wykonany z tworzywa sztucznego, który jest w kształcie bochenka. Ten pojemnik na chleb jest atrakcyjny wizualnie, ale nie traci na praktyczności. Łatwo go umyć, a otwory wentylacyjne pozwalają pieczywu starzeć się we właściwy sposób.

chlebak

Jak widać, wybierać można spośród wielu modeli chlebaków. Wystarczy dopasować produkt do stylu, w jakim ma się urządzoną kuchnię lub do własnych potrzeb i gustu.

Udostępnij:

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *