DomLifestyle

Jakie są korzyści z przeprowadzki?

Walizka i torba

Przeprowadzka dotychczas kojarzyła Ci się tylko i wyłącznie z przykrym obowiązkiem? Podejdź do tej kwestii inaczej i spójrz na zmianę miejsca zamieszkania z innej perspektywy. Ten artykuł pomoże Ci uświadomić sobie jakie są korzyści z przeprowadzki.

  1. Zmiana na lepsze
  2. Przegląd rzeczy
  3. Konieczność minimalistycznego podejścia
  4. Nowy etap w życiu

1. Zmiana na lepsze

Każdą zmianę trzeba po prostu zaakceptować. Jeśli już decydujesz się na przeprowadzkę, to nie żałuj tego kroku. Przeprowadzając się dajesz sobie szansę na lepsze i bardziej wygodne życie, nawet jeśli nie będzie to super apartamentowiec w ekskluzywnej dzielnicy. Co przemawia zatem na korzyść przeprowadzki? Zdecydowanie świeży start i możliwość urządzenia się „od nowa”. Pamiętaj, że tylko dla pesymistów szklanka jest do połowy pusta, dla Ciebie może ona być do połowy pełna.

2. Przegląd rzeczy

Pewnie nigdy nie zdobyłabyś się na przegląd zawartości swoich szafek, gdyby nie świadomość, że masz zmienić otoczenie i miejsce zamieszkania. Teraz jesteś już zmuszona do zrobienia przeglądu i dokładnego przeanalizowania, co posiadasz i co tak naprawdę jest Ci niezbędne. Podczas przeprowadzki nie da się pewnych rzeczy odłożyć na później, jesteś więc zmuszona do selekcji i podejmowania decyzji. Z drugiej strony, gdy robisz przegląd wzrasta Twoja świadomość ile niepotrzebnych przedmiotów posiadasz. Może się okazać, że połowa z nich straciła już swoją przydatność albo jest tak wysłużona, że trzymasz ją tylko ze względu na wartość sentymentalną, a podczas przeprowadzki nie ma przecież miejsca na sentymentalne wartości rzeczy.

3. Konieczność minimalistycznego podejścia

Zawsze chciałaś być minimalistką i posiadać tyle, ile potrzebujesz? Teraz masz szansę spełnić to pragnienie. Pewnie pozbywając się danych przedmiotów poczujesz żal i przygnębienie, ale gwarantuję, że zaraz ustąpią one uczuciu ulgi. W mieszkaniu, które jest mniej zagracone z pewnością łatwiej się porusza, łatwiej sprząta i, co może wydawać się banalne, łatwiej też jest zebrać myśli. Nauczyciele jogi i mindfulness mówią często o tym jak ważne jest to, by porządkowanie wewnętrzne zacząć od porządkowania swojej przestrzeni, a Ty przeprowadzając się właśnie to robisz!

4. Nowy etap w życiu

Kolejna zmiana w życiu to zamknięcie się jakiegoś rozdziału i świadome wkraczanie w następny. Owszem, może towarzyszyć Ci poczucie straty lub niepewność, ale przecież wiąże się to także z pewnego rodzaju dojrzałością. Zmieniasz miejsce pobytu, masz szansę spotkać nowych ludzi, a może właśnie trafisz na cudownych sąsiadów, którzy okażą się przyjaciółmi do końca życia? Przeprowadzka to ryzyko, ale pozytywne, takie, które daje Ci szansę zbudowania wielu spraw od nowa.

Tym co mnie najbardziej podoba się w przeprowadzkach jest możliwość urządzenia przestrzeni mieszkania po swojemu. To doskonała okazja, by wymienić meble na bardziej nowoczesne, powiesić obrazy (lub reprodukcje) w takich miejscach, bym czuła się komfortowo i przytulnie. Poza tym przeprowadzka wzbudza wiele ciekawości i pytań: jakie będzie to nowe miejsce? Jakich ludzi tam spotkam? Czy życie może stać się dla mnie łatwiejsze w innym miejscu? Pewnie nigdy byś na nie nie odpowiedziała gdyby nie konieczność przeprowadzki.

Udostępnij:

Odpowiedz

Your email address will not be published. Required fields are marked *